Części Doosan

 

Części DoosanFirma ATL oferuje sprzedaż fabrycznie nowych oryginalnych części do maszyn budowlanych Doosan. Oferujemy przystępne ceny oraz szybkie terminy dostaw. Zaopatrujemy w części większość maszyn z rodziny Doosan koparki, ładowarki, minikoparki, wozidła. Pełna oferta części znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z działem handlowym. Zapraszamy także do zapoznania się z krótką historią marki Doosan.

Historia firmy Doosan

Firma Doosan jest ogromną międzynarodową firmą z Korei Południowej działającą w wielu branżach gospodarki: finanse, nieruchomości, przemysł energetyczny, maszyny budowlane, informatyka, media, a nawet gastronomia. Wszystko zaczęło się od osoby Park Seung-jik, który w 1896 roku założył niewielki sklep w Seulu. Od tego momentu zaczął budować potęgę firmy Doosan. W rozległej historii firmy Doosan skupimy się na firmie Doosan Infracore, która zajmuje się maszynami budowlanymi.

W 1937 roku powstała firma Chosun Machine Works. W 1942 firma Chosun otworzyła fabrykę, która zajmowała się budową maszyn na szeroką skalę. W 1963 roku firma została przekształcona w Korea Machinery Industries i wspomagała rozwój przemysłowy kraju. Fabryka produkowała głównie silniki, wózki widłowe oraz inne maszyny. W 1976 roku firma zmieniła nazwę na Daewoo Heavy Industries Ltd. W 1977 roku została ukończona nowa fabryka silników oraz nowa fabryka koparek i wózków widłowych. W międzyczasie firma rozwijała także produkcję maszyn do gospodarstw domowych, ale także rozpoczęła działalność w przemyśle lotniczym (produkowała niektóre części do samolotów F-16). Rozwój w produkcji maszyn budowlanych przyniósł w 1986 roku powstanie i masową produkcję koparek z linii Solar. W 1990 roku firma rozpoczęła swoją ekspansję na rynek europejski i chiński. Pomimo, że firma nadal była znana pod nazwą Daewoo to zbudowała dwie fabryki: Doosan Infracore Europe SA w Belgii, a następnie w roku 1994 Doosan Infracore UK Ltd. w Wielkiej Brytanii oraz Doosan Infracore China Co. Ltd. w Chinach. Kolejne dwie fabryki powstały w 1998 roku w Niemczech oraz USA. Zmiana nazwy nastąpiła w kwietniu 2005 roku. Od tego momentu firma była znana oficjalnie jako Doosan Infracore Co. Ltd.. Firma osiągnęła siódmą pozycję w branży ciężkich maszyn budowlanych na świecie po tym jak w listopadzie 2007 roku kupiła firmę Bobcat (znaną głównie z kompaktowych koparek i ładowarek). Obok Bobcata firma Doosan przejęła również firmę Moxy, produkującą wozidła.

Nasza oferta części:

1) Koparki Doosan

  • koparki kołowe
  • koparki gąsienicowe
  • minikoparki
  • maszyny przemysłowe do przeładunku

2) Ładowarki Doosan

  • ładowarki kołowe
  • ładowarki teleskopowe

3) Wozidła Doosan

  • wozidła przegubowe

 

Szybki kontakt:

(0) 665 371 267

(58) 765 15 94

 

czesci@atl-czesci.pl


 

kom. 665 371 267 • 58 765 15 94   |   e-mail: info@atl-czesci.pl

© Copyright 2012 by ATL

powered by OmegaCMS

made by Hexabit

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.